Τι μπορούμε να κάνουμε για να μείνουμε Online

blog-17
ΕκπαίδευσηΚατάρτιση

Τι μπορούμε να κάνουμε για να μείνουμε Online

Στον διαδικτυακό χώρο, ένας μαθητής έχει τον έλεγχο της μαθησιακής του εμπειρίας. πώς επιμελούνται και μαθαίνουν, και επίσης εάν επαναλαμβάνουν εργασίες. Τι πρέπει όμως να κάνουν οι εκπαιδευτικοί για να ενθαρρύνουν τους μαθητές να αναλάβουν τις σπουδές τους; Ο Vandenbosch είπε: «Νομίζω ότι το πιο σημαντικό πράγμα είναι ότι οι φοιτητές και οι καθηγητές μαζί πρέπει να αναγνωρίσουν ότι είναι ένας διαφορετικός κόσμος. «Στη διαδικτυακή εκπαίδευση, ο εκπαιδευτικός σχεδιασμός βοηθά τους καθηγητές να δημιουργήσουν ένα μάθημα που είναι ελκυστικό και βοηθά τους ανθρώπους. «Με τη σχεδίαση διδασκαλίας μπορείτε να έχετε επεξεργασμένα παραδείγματα, αναγνώσεις, εμπειρίες από ομοτίμους, έργα, καθοδηγούμενα έργα, κάθε είδους πράγματα που μπορείτε να κάνετε για να βοηθήσετε τους μαθητές να μάθουν καλύτερα από το να παρακολουθούν απλώς ένα βίντεο και να κρατούν σημειώσεις. Αυτό είναι που θα κάνει τη διαφορά βοηθώντας τους μαθητές να παραμείνουν αφοσιωμένοι στο διαδίκτυο».

.